1994 yılında üretime başlayan firmamız 2010 yılına kadar Türkiye nin önde gelen markalarına koleksiyon sunup üretim yapmıştır. 2010 yılında ESPENICA markası ile merter de toptan satışına başlamıştır. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile günün modasını anında yakalayıp kaliteli ve hızlı üretim yapmaktayız.

Bugün Espenica yurt içinde 400 e yakın perakende mağazanın dokuma ve penye ihtiyacını karşılar iken aynı zamanda Almanya, Bulgaristan, Romanya, Iran, Irak, Gürcistan, Rusya ve Türk Cumhuriyetlerine ürünler vermektedir.

Modayı gün ve gün takip eden uzman tasarım kadromuz ve dokuma, konfeksiyon, muhasebe, AR-GE departmanlarımızla size profesyonelliği ve memnuniyeti yaşatmak bizim misyonumuzdur.

Tasarım - Firmamız bünyesinde bulunan tasarım ekibimiz ile güncel modayı takip edip en iyi model seçeneklerini sizler için sunuyoruz.
En son Trendlerin takipçisiyiz.

Üretim -

Kendi fabrikamızda üretimimizin tüm aşamalarında uzman kadromuz tarafından kontroller sağlanır. Kalite kontrolün üretimin vazgeçilmez bir parçası olduğu bilincinde hareket ediyoruz.

Satış -

Espenica ürünlerini ülke içinde ve dışında bir çok mağazada bulabilirsiniz. Yeni mağazalar satış departmanımızla anlaşmalar sağlayabilir.

Kalite en çok önem verdiğimiz prensibimiz. 
Kalite arayanların vazgeçemeyeceği adres Espenica. Ürünlerimiz çağının gereklerine uygun teknoloji ile fabrikamızda üretildiği ilk andan itibaren profesyonel kadromuz çok ince kalite kontrolünü daha ürünümüz sizlere ulaşmadan yapar.